Posted on: 7 marca 2018 Posted by: Mateusz Comments: 0

Regularne posiłki są podstawowym elementem zdrowej i odpowiednio prowadzonej diety. Pomagają utrzymać przemianę metaboliczną na tym samym poziomie, co utrudnia odkładanie się tłuszczu w organizmie. Niestety jednak głównym problemem nie tylko tych, którzy są na dicie, ale niemal wszystkich ludzi jest ciągłe podjadanie: zaraz po obfitym posiłku, przed snem, między regularnymi posiłkami.

Wydaje się, że jeden dodatkowy batonik czy paczka ciastek wiele nie zmienią, jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Jeżeli masz dobrze dobraną dietę to każdego dnia spożywasz odpowiednią dla siebie dawkę kalorii. Podjadanie między posiłkami dostarcza natomiast twojemu organizmowi ich dodatkowy bagaż, czasami nawet kilkuset kalorii.

Jeżeli natomiast podjadać będziesz systematycznie, każdego dnia to w bardzo szybkim czasie zauważysz, że ten nadmiar kalorii zacznie odkładać się w twoim organizmie w postaci tłuszczu. Staraj się zatem powstrzymać chwilową ochotę na coś słodkiego lub słonego i w zamian za to zjedz owoc lub wypij szklankę świętego soku. Zaspokoisz swoją zachciankę, a jednocześnie nie przybędzie ci kilogramów.