Posted on: 17 maja 2019 Posted by: Mateusz Comments: 0

Masaż rehabilitacyjny, zaliczany do masaży leczniczych, podobnie jak wiele innych wykorzystuje techniki zaczerpnięte z masaży klasycznych, a w głównej mierze jest to terapia manualna, dlatego też w zabiegu najważniejszą rolę odgrywają ręce masażysty. Skoro o nim mowa należy zwrócić szczególną uwagę na jego kwalifikacje i doświadczenie. Masażystą wydawać by się mogło, że jest każdy. Kto nie zna tych pięciu podstawowych ruchów? Głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wibracja.

Jednak jak w każdym zawodzie, trzeba wiedzieć o wiele więcej. I tak jest również w tym przypadku. Rehabilitant to osoba, która ukończyła nie tylko studia i praktyki, ale może pochwalić się licznymi szkoleniami, certyfikatami oraz kursami, dzięki którym systematycznie poszerza swoją wiedzę oraz podnosi kwalifikacje. Perfekcyjna znajomość anatomii, fizjologii człowieka, przewidywanie reakcji organizmu podczas zabiegów.

Ogromna wiedza o jednostkach chorobowych to wszystko składa się w jedną całość, bez której wykonanie tego zawodu jest po prostu nie możliwe. Wieloletnia nauka, praca nad rozwojem swoich umiejętności, zdobywane coraz większe doświadczenie. Pozwala na wypracowanie własnych programów przeprowadzanych zabiegów, indywidualnego podejścia do pacjenta, a przede wszystkim cierpliwości i wytrwałości, którą trzeba zarazić swoich pacjentów. Bez tego nawet najmilsza osoba nie wzbudzi zaufania, a tym samym nie dojdzie do polepszenia zdrowia, a na tym nam najbardziej zależy.