Posted on: 17 lutego 2018 Posted by: Mateusz Comments: 0

Od wielu lat przodują na rodzimym rynku, deklasując rozmaitą konkurencję. Pewnie pozostają na swoich wysokich pozycjach, dzięki innowacyjności oraz podążaniu za potrzebami rynku.

Wśród największych grup farmaceutycznych górują niezmiennie przede wszystkim Polpharma, Sanofi-Aventis, Teva, Valeant, chociaż dużym powodzeniem cieszą się też leki koncernów typu GSK Paharma, GSK Consumer, Novartis, Krka, USP Zdrowie, Johnson&Johnson. Skąd bierze się ich pozycja? Z całą pewnością mamy tu do czynienia z producentami, którzy w porę potrafią odpowiednio zareagować na zmieniającą się sytuację na rodzimym rynku.

Tak więc szybko odpowiadają odpowiednią strategią na zmiany, jakie wprowadza rząd, jak chociażby słynna ustawa refundacyjna z 2012 roku, która przyniosła w tej branży zaledwie niewielkie przetasowania. Bardzo dobrze radzą sobie firmy posiadające własne produkty OTC (leki dostępne bez recepty lekarskiej) oraz suplementy diety.

W przypadku produktów RX (leki wydawane wyłącznie na receptę), są to firmy, które charakteryzuje duża konkurencyjność w stosunku do leków refundowanych.