Posted on: 10 stycznia 2018 Posted by: Mateusz Comments: 0

Bydgoska firma PESA od niedawna uchodzi za lidera wśród europejskich producentów taboru kolejowego. Jest to dość zaskakujące, ponieważ jeszcze kilkanaście lat temu nikt o PESIE nie słyszał. Co więcej, na początku lat 90-tych, na skutek przemian ustrojowych, firmie groziła upadłość.

Początkowo pracownicy firmy zajmowali się remontem taboru kolejowego, dopiero z czasem rozpoczęto produkcję. Dziś w zakładach PESY produkowane są pociągi, lokomotywy, szynobusy oraz tramwaje, które można spotkać nie tylko w polskich miastach, ale również za granicą. Maszyny trafiają do Niemiec, Włoch, Czech oraz Bułgarii.

Firma do produkcji taboru kolejowego wykorzystuje najnowocześniejsze technologie. Biuro konstrukcyjne jest jednym z najlepszych w tej części Europy – zatrudnia wykwalifikowaną kadrę konstruktorów, projektantów i technologów. Łącznie w bydgoskich zakładach pracuje około 4 tysięcy pracowników.

Awangardowy wygląd oraz komponenty najwyższej jakości sprawiają, że maszyny marki PESA cieszą się coraz większą popularnością.