Posted on: 13 stycznia 2018 Posted by: Mateusz Comments: 0

Drewno pochodzące z polskich tartaków jest surowcem cenionym nie tylko w naszym kraju, ale również na zagranicznych rynkach. Prężnie rozwijający się przemysł meblowy w Polsce napędza rozwój przemysłu drzewnego. Statystyki pokazują, że Polska zamyka dziesiątkę krajów wiodących w produkcji mebli.

Co ciekawe, nasz kraj jest w ścisłej czołówce w eksporcie mebli na rynki zagraniczne. To sprawia, że polski przemysł drzewny również jest jednym z najlepiej prosperujących na świecie. Z danych wynika, że wyroby pochodzące z polskich tartaków sprzedawane na zagraniczne rynki przynoszą zysk na poziomie 45 miliardów złotych rocznie.

Aż 2% polskiego PKB jest generowane przez przemysł leśno-drzewny. Od przemian ustrojowych zagraniczni inwestorzy ulokowali w tym sektorze aż 30 miliardów złotych. W polskim przemyśle drzewnym zatrudnienie znajdują tysiące pracowników.

Lasy Państwowe są jednym z wiodących pracodawców pod względem liczby zatrudnienia w Polsce. Szacuje się, że co setny Polak ma pracę w przemyśle leśno-drzewnym.