Posted on: 5 marca 2018 Posted by: Mateusz Comments: 0

Odchudzanie się i utrata zbędnych kilogramów nie jest jednoznaczna z uzyskaniem wymarzonej, ładnie wyrzeźbionej sylwetki. Zwłaszcza, jeżeli będąc na diecie nie wykonujesz żadnych ćwiczeń fizycznych. Należy bowiem odróżnić odchudzanie się od pracy nad rzeźbą.

Właściwy trening pomoże ci np. ładnie wyeksponować i wypracować mięśnie brzucha, jednak jeżeli zależy ci np. na rozbudowaniu pośladków lub ud, potrzeba będzie trochę więcej pracy.

Przede wszystkim musisz wiedzieć o tym, że by wyrzeźbić mięśnie, wcześniej należy mieć odpowiedni poziom tkanki mięśniowej. Jeżeli jesteś na diecie i twój bilans kaloryczny jest zerowy lub nawet ujemny nie masz co liczyć na pięknie wyrzeźbioną figurę. Aby ją osiągnąć powinnaś przyjmować więcej kalorii, niż potrzebujesz każdego dnia.

Przy prowadzeniu treningu nie będą się one odkładały w organizmie w postaci tłuszczu, ale będą fundamentem do budowy pięknych mięśni. Pamiętaj zatem o tym, że drakońska dieta i intensywny wysiłek fizyczny wcale nie są gwarancją pięknej figury. Co najwyżej mogą zagwarantować ci wychudzoną sylwetkę.

Natomiast aby mieć ciało marzeń musisz nad nim popracować, do czego konieczna jest nie tylko dobra dieta, ale i odpowiedni trening.